Majáková loď Trinity House č. 94 => Brightside

(Feuerschiff / Lightship Trinity House No. 94)

poloha

position

position

1939-80

"Shipwash" & "Morecombe Bay"

výška světla

feuer höhe

elevation

12,3M
rok postavení

baujahr

built

1939 (->1990) viditelnost

tragweite

nominal range

20 n.mil
délka/šířka

länge/breite

long/wide

40,85m / 7,62m stavitel

bauwerft

builder

Philip & Son

Darmouth; Devon, England

ponor

tiefgang

drought/depth

4,57m současná pozice

aktuelle position

present position

NDSM Haven
Amsterdam (NL)

 

19.8.1990 došlo ke kolizi s německou lodí M.S. Halina a majáková loď byla velmi poškozena, pomocí THV PATRICIA byla odtažena do suchého doku v Sheerness on Medway, kde byla opravena.
Po řadě prodejů byla v roce 1998 prodána do Holandska, kde byla zrestaurována a v roce 2002 byla pod novým jménem "Zeeburg" zařazena do Open Haven Museum v IJ-Haven v Amsterdamu.
V roce 2003 muzeum zkrachovalo a loď byla odtažena k severnímu břehu Ij do bývalého NDSM Werft (Nederlandsche Droogdok en Scheepsbouw Maatschappij). V létě 2004 v tomto místě vznikl druhý amsterdamský muzejní přístav - Maritiem Kwartier. Na 17.8.2005 bylo naplánováno otevření Trinity Lithtvessel No 94 jakožto muzea a mělo být i možné si loď pronajmout pro soukromé akce (viz NDSM Haven).
Červen 2007- v současné době je loď stále ukotvena u NDSM Werft, avšak není v dobrém stavu - chybí řada výplní oken, podlahy a vypadá to, že je používána spíše jako sklad nepotřebných věcí. byla i stažena ze seznamu NDSM Haven.
Únor 2009 - v roce 2008 byla loď opět prodána, rekonstruována a slouží jako prostor pro různé firemní a soukromé akce (www.finley.nu). Loď kotví u mola u NDSM Werft
 

Juni 2007 - das Feuerschiff ist jetzt auf dem Gelände der ehemaligen NDSM Werft, aber ist nicht im guten Zustand; Februar 2009 - nach dem Verkauf war das Shiff repariert und soll als Eventcentrum benutzt werden / June 2007 - the lightvessel is on the grounds of former NDSM Werft, but it is not in good condition; February 2009 - vessel was sold again, restored and now it is used as eventcenter
link: Finley

 

PŘÍSTUP: férou "NDSM-Werfveer" (viz mapka zde: GVB.nl)     // Aufraise/acces: Fähre/ferry "NDSM-Werfveer" (mape/map: GVB.nl)

 

Majákové lodě - Nizozemsko (Feuerschiffe-Niederlande/Lightships-Netherlands)

Majákové lodě - Velká Británie (Feuerschiffe Großbritanien / Lightships Great Britain)

Nizozemsko (Niederlande/Netherlands)

Index list