4.7.2005   Po celonoční cestě jsme ráno dorazili do městečka Wieliczka.  Po kratším spánku v autě jsme se šli podívat do tamních solných dolů - opravdu stojí zato. Kolem poledne jsme pak vyrazili do Krakova, kde jsme se ubytovali v hostelu a šli se podívat do města. Večer jsme si dali úžasnou večeři a totálně unavení šli spát.
5.7.2005   Po snídani jsme přes Osvětim a Březinku (prohlídku obou koncentračních táborů jsme nevynechali) jeli do Katovic (Chorzow), kde byl zlatý hřeb našeho výletu - koncert U2...
6.7.2005   Ráno jsme dojeli do Varšavy. Po ubytování (Strawberry hostel) jsme šli na snídani a kratší procházku. V poledne nás opustil Jirka - musel se vrátit do Prahy do práce.

Odpoledne jsme už jen ve 3 šli do historického centra Varšavy a královskou cestou (nic společného s tou pražskou :-(...) jsme se pomalu vrátili do královského parku a po kratším oddychu jsme šli do hostelu.

7.7.2005   Ráno jsme vyjeli směr Elblag . Těsně před Elblagem jsme odbočili směrem k ruským hranicím a jeli do Fromborgu. Po prohlídce Fromborgu jsme jeli do Tolkmicka, kde začalo pršet. Tak jsme se jen prošli na molo a jeli do Elblagu - prohlídku města jsme kvůli dešti vynechali. Stavili jsme se jen v Carrefouru na nákupu a jeli se podívat na první pořádný maják na téhle cestě - Krynica Morska. Počasí se naštěstí umoudřilo, a tak než jsme šli spát vyrazili jsme nejdřív na pláž, kde jsme si dali výborného melouna, potom jsme ještě šli obhlédnout blikající maják.
8.7.2005   Hned ráno jsme šli na maják (je otamtud opravdu krásný rozhled) a potom jeli na hrad Malbork. Po prohlídce tohoto hradu jsme jeli do Gdaňsku. Postupně jsme si prohlédli (snad) všechny majáky a potom historické město. Pozdě večer jsme vyjeli směr Sopot hledat nějaký camp. Ten co jsme nešli nebyl špatný, ale bylo tam přeci jenom moc lidí ...
9.7.2005   Ráno jsme jeli do Oliwy - je tam stará katedrála a prý největší (každopádně teda veliké) varhany na světě. Potom jsme jeli do Sopot a Gdyně. V Gdyni jsme si prošli obě lodi a jeli směrem Hel. Podle průvodců by poloostrov Hel měl být "klidný a skoro bez turistů". To co jsme cestou potkávali (cca tak do půlky poloostrova) byla hrůza. Až na úplném konci poloostrova (v obci Hel) byl klid. Rychle jsme tedy postavili stan a vyrazili na maják. Stihli jsme to jen tak tak. Z majáku byl hezký rozhled po okolí i na cca 3 km vzdálenou Góru Szwedów (kde jsou zbytky starého majáku).
10.7.2005   V neděli nás čekala cesta zpět do Prahy. Ráno jsme ještě vyrazili na pláž a krátkou procházku. Poté jsme vyjeli směr Gdaňsk, Poznaň, Vroclav a Praha (cestou jsme už u žádného majáku nestavovali - i tak byla více než dlouhá, vzhledem ke stavu polských silnic ...)

 

 Cesty (Tours)                                                    Index list