26.8.2005   Pozdě večer jsme vyrazili na naši první hromadnou dovolenou: já, Magdalena, Jirka a Míra ...
27.8.2005   Celý den jsme jeli a jeli, navečer jsme dorazili do campu v Římě (mimochodem byl výborný ... EC Vacanze). Tam jsme zvládli jenom skočit do bazénu, dát si večeři a šli jsme spát.
28.8.2005   Celý den jsme chodili po římských památkách: Coloseum, Palatin - tam začalo pršet a tak jsme se rozhodli, že se raději půjdeme podívat do Vatikánských muzeí. K muzeu jsme bohužel dorazili 5 min po uzavření pokladen. Tak jsme opět změnili plán a šli se podívat na Svatopeterské náměstí a do chrámu Sv. Petra.
29.8.2005   Pokračování prohlídky Říma

Vyrazili jsme k Vatikánksým muzeům - po kratším čekání ve frontě jsme se dostali dovnitř - interiéry asi nemá smysl komentovat. Po prohlídce jsme chtěli jít na Andělský hrad, ale ten byl zavřený (jako každé pondělí ...), tak jsme si jej prohlédli jenom zvenku a šli dál na Piazza Navona a otamtud k Panteonu. Naše cesta dál pokračovala ke kostelu San Pietro in Vincoli, otamtud na Circus Maximus a na Forum Romanum. Na večer jsme měli naplánovanou "noční" fontánu Di Trevi a Španělské schody.

30.8.2005   Brzy ráno jsme se vydali směrem do Bari. Cestou jsme minuli Vesuv a u města Barletta opustili dálnici. Cesta vedla k moři, kde na nás "čekali" první majáky: Barletta a Molfetta. Do přístavu v Bari jsme přijeli pozdě (jen tak tak jsme stihli trajekt) a tak bylo fotografování tamních majáků ponecháno až po návratu z Korfu
31.8.2005   Ráno jsme dorazili do přístavu ve městě Kerkyra na Korfu. Po vylodění jsme šli na kafe do staré benátské pevnosti, jejíž součásti je i maják na mysu Sidero. Po kratší prohlídce města (a vyfotografování aspoň části majáčků v přístavu) jsme odjeli na pláž (Agios Georgios) a navečer do místa našeho ubytování - Agios Stefanos.
1.9.2005   Po snídani jsme jeli k mysu Arila zkusit najít maják, který tam měl být. Po strastiplných cestách, při kterých jsme ale objevili nádhernou pláž jsme zjistili, že maják je na konci poloostrova a po pevnině nepřístupný. Tak jsme se aspoň vykoupali, šli na večeři a večer se vrátili zpět do hotelu.
2.9.2005   Celodenní výlet na Paxos a Antipaxos. Cestou z přístavu jsem si vyfotila další z majáků na molech v přístavu a také maják na ostrově Ptychia. Dále jsme jeli kolem východní strany korfu - cestou jsme viděli maják na mysu Lefkimmis a také přístav u městečka Potami. Po přeplutí k ostrovu Paxos nás přivítal maják Lakka, dále jsme pokračovali podél západního břehu ostrova úplně na jih a k ostrovu Antipaxos - tam jsme se koupali a v dálce byl vidět i maják na tomto ostrově. Odtud jsme pluli k hlavnímu městu ostrova Paxos (Gaios). Cestou jsme minuli ostrůvek Panagia, na kterém je kostel a maják. Navečer jsme připluli zpět do Kerkyry.
3.9.2005   Tento den jsme se rozhodli prozkoumat jižní části ostrova Korfu. Nejdříve jsme po úzkých klikatých silničkách projeli horami a dojeli k jezeru Korission, které je jen úzkou pevninou oddělené od moře. Tam jsme se koupali. V dálce byl vidět ostrov Lagoudia, na kterém je malý maják. Odtud jsme jeli do městečka Lefkimis a dál k přístavu Potami a pláži Bouka. Otamtud jsme jeli do Kerkyry. Hodně dlouhou dobu jsme strávili na malém mostku, který vede ke Kanoni a pozorovali přistávající letadla. Při té příležitosti jsme také objevili maják na ostrově Pontikonnísi (Myší ostrov).
4.9.2005   Půjčená lodička a řádění na moři. Ráno jsme si půjčili malou lodičku a vyrazili na soukromý výlet po moři. Nejdříve jsme jeli ke Canale d´Amour (u Sidari) a otamtud k mysu Arila, kde jsem si konečně vyfotila maják, ke kterému jsme se marně snažili dostat pěšky. Na malé plážičce jsme chvíli šnorchlovali a pak jeli zpět do Agios Stefanos.
5.9.2005   Dopoledne dost pršelo a tak jsme chtěli jet do Kerkyry do muzeí - pondělí je ale zavírací den a tak jsme se jen tak váleli. Kolem oběda se počasí zlepšilo a tak jsme vyrazili aspoň do Palaiokastritsi (z přístavu byl vidět další maják, bohužel jeho jméno neznám) a otamtud ještě k paláci Achilleion. Cestou zpět jsme se krátce stavili u klášteru Vlachérna vedle nějž je ostrov Pontikoníssi.
6.9.2005   Poslední celodenní výlet: ráno jsme jeli kolem Sidari do města Roda. Tam jsme se bezúspěšně pokoušeli najít starý dórský palác. Pokračovali jsme pak až na mys Agh. Ekaterinis. Cestou na malou pláž jsme minuli maják (jako všechny majáky co jsem na řeckých ostrovech viděla - teda až na 2 výjimky - to opět byla jenom železná konstrukce a na ní světlo). Po chvíli šnorchlování jsme jeli do městečka Kassiopi. Otamtud jsme šli "hledat" maják na mysu Varvaro - což se nám z pevniny nepodařilo. Alespoň jsme nedaleko viděli maják na ostrůvku ... a opět našli krásný záliv s pláží, která od moře oddělovala sladkovodní jezero.
7.9.2005   Dopoledne jsme si zabalili a před obědem odjeli do Kerkyry. Auto jsme zaparkovali v přístavu a šli si naposledy prohlédnout město + podívat se na místa, kde jsme ještě nebyli. Cestou jsme minuly maják na mysu Anemomilos a šli na poloostrov Análipsis až ke Kanoni a klášteru Vlachérna.
8.9.2005   Ráno jsme dojeli do Bari. Z lodi byl vydět hlavní maják a některé majáky na koncích mol. Další majáky pak byly ještě k vidění po vylodění.  Z přístavu jsme hned vyrazili na cestu směrem do Ancony. Zpočátku jsme jeli po "okreskách" a při jednom bloudění městečkem Trani (které je vůbec samo o sobě nádherné) jsme dojeli k malému přístavu s hezkými majáky. Pak jsme najeli na dálnici a pokračovali směrem na Anconu.

Navečer jsme přijeli do Ancony. Na kopci blikal maják, ale bohužel jsme k němu nenašli cestu, takže se mi ho nepodařilo vyfotit. Při hledání jsme se ocitli v přístavu Marina Dorica, kde byl 1 nefunkční maják a bylo vidět na majáky na koncích mol. Potom jsme ještě viděli (pravděpodobně) maják (nefunkční) na kopci nad přístavem - u kostela ..... Pozdě večer jsme odjeli z Ancony hledat ubytování.

9.9.2005   Hned ráno jsme zabalili stany a odjeli z kempu. Cestou jsme se stavili ve městečku Senigallia, kde je maják Molo di Levante. Na konci jednoho mola jsme si dali snídani a potom pokračovali dál. Vzhledem k nedostatku času a ne zrovna pěknému počasí jsme cestou některé majáky museli vynechat (jako např. Fano nebo Cattolica). Cestou dál do Ravenny jsme se stavili jsme se alespoň u majáků Monte San Bertolo, Cesenatico a Cervia. Večer jsme dorazili do výborného kempu u Benátek (stejný, jako ten v Římě).
10.9.2005   Ráno jsme společně vyrazili do centra Benátek. Nejdříve jsme si společně prohlédli hlavní památky a pak jsme se s Mírou oddělili a jeli waterbusem na ostrov Murano, kde je krásný maják. Cestou jsme zahlédli maják Porto Dilido, byl bohužel moc daleko a tak jsme se rozhodli, že se k němu pokusíme alespoň přiblížit lodí. A tak jsme si udělali krásnou okružní cestu benátskou lagunou. Zastavili jsme se na krásném ostrůvku Burano a pokračovali dále směrem k Lido di Jesolo. Bohužel nebyl čas vystoupit a dojít k majáku Piave Vecchia. Zdálky jsme zahlédli majáky v ústí laguny do moře (La Pagoda). Potom jsme projeli kousek od majáku Porto Dilido a jeli zpět na centrální stanici u Nám. sv. Marka. Cestou jsme potkali řadu majáků označující lodní cestu z benátského přístavu do moře. Podrobnosti o nich neznám, obrázky jsou zde. Večer jsme ještě přejeli na ostrov Sv. Jiří (Isola di San Giorgio), na kterém je kostel a 2 budovy, které vypadají jako zrušené majáky.  Pozdě v noci jsme se vydali na cestu zpět domů.
11.9.2005   Brzy ráno jsme dorazili do Innsbrucku. Prošli jsme se po městě a pokračovali dál do Salzburgu. Opět jsme si prohlédli město a přes Soběslav jeli do Prahy.

 

 Cesty (Tours)                                                    Index list