31.8.2001   Těsně před mým odjezdem z Irska mně přijela navštívit sestra Magdalena.
1.9.2001   Konečně volno!!!  Z Navanu jsme se jely podívat na megalytické hrobky do Newgrange - odtud jsme pokračovaly ke Slane Castle, kde byl koncert U2 (úžasné :-)))) po koncertě jsme pokračovaly do Ardee kde jsme v autě dospaly zbytek noci.
2.9.2001   V autě byla na spaní dost zima a tak jsme brzy ráno vyrazily přes Dundalk, Newry,  Armagh, Antrim  a Larne směrem na Antrim Coast. Celý den bylo pod mrakem nebo dost pršelo, takže viditelnost byla pramalá a vlastně se skoro nedalo fotit (maják Maidens Lighthouse nebyl skoro vidět). Cestou jsme se krátce stavily v přístavu Carnlough Harbour. Večer jsme dorazily do Ballycastle (nádherná pláž a ještě hezčí hostel kde jsme přespaly).
3.9.2001   Po prohlídce Giant´s Causeway jsme přes Omagh pokračovaly na Boa Island (kde jsou na místním hřbitově zajímavé prehistorické "sochy") a do Enniskillen.
4.9.2001   Ráno jsme vyrazily do Sligo, po prohlídce Sligo Abbey a města jsme vyrazily k hoře Cnocknarea (v dálce byl vidět maják Black Rock). Po jejím zdolání jsme jely dál směrem na Ceide Fields (mohl být otdud hezký výhled - nebýt těch mraků ...), pak jsme pokračovaly na Achil Island, kde jsme přenocovaly v docela slušném hostelu. Zato počasí slušné nebylo ... pravé irské
5.9.2001   Stále "lilo jako z konve", takže jsme pokračovaly přes Westport, Croagh Patrick do Kyllmore Abbey (naštěstí zde aspoň přestalo pršet, i když mraky byly tak 5 m nad zemí...), z Kyllmore jsme pokračovaly do Národního parku Connemara (kde měli ve výbězích divoké koně) a po jeho prohlídce přes Clifden jely do Gallway.
6.9.2001   Přes The Burren jsme jely na Cliffs of Moher (nádhérné místo - konečně jsem se tam dostala a svítilo sluníčko ... :-), dále jsme pokračovaly do Kilrush , odtud jsme jely na 3hodinový výlet do ústí řeky Shannon za delfíny (cestou jsme viděly maják Kilcredaune). Po návratu jsme férou přejely do hrabství Kerry.Hhned zkraje jsme narazily na maják na Tarbert Island, pokračovaly jsme do Tralee (tra lee znamená v keltštině malá pláž).
7.9.2001   Na tento den byl naplánován celodenní výlet na Skelling Rocks. Počasí se umoudřilo, jen maják na Skelling Michael byl bohužel nedostupný. Po návratu jsme přes Kenmare jely do města Cobh.
8.9.2001   Brzy ráno jsme vyrazily směrem do Dublinu. V Leopardstown byly zajímavé dostihy a tak jsme se jely podívat na Irish Champion Stakes - stálo to opravdu zato.
9.9.2001   Náš výlet pokračoval do vnitrozemí - zejména Rock of Cashel
10.9.2001   Bylo potřeba ještě zařídit nějaké věci ohledně mého návratu a tak jsme vpodstatě celý den strávily v Navanu
11.9.2001   Ráno jsem odvezla Magdalenu na letiště. Potom jsem si udělala ještě krátký výlet do Wicklow a Powerscourt House.
12.9.2001   Pro cestu do Prahy jsem zvolila autobus a směr přes Londýn (s celodenní zastávkou)
14.9.2001   "home sweet home" - po dlouhé době zpátky doma

 

 Cesty (Tours)                                                    Index list