Baily Lighthouse - "The Baily"

Lt.Nr.: A5898

v provozu od

im betrieb von

established

poloha

position

position

automatizován

automatisiert

automated

výška

höhe

high

výška světla

feuerhöhe

elevation

charakteristika

charakteristik

characteristics

viditelnost

tragweite

nominal range

             
1814 53°21,7'N 1997 13m 41M Fl W 15s 26n.mil
  06°03,1'W          
             

Maják Baily je v současné době využíván také jako základna helikoptér pro majáky Kish a Rockabill Skerries.
V roce 1953 byly u majáku vystavěny 2 nové budovy pro ubytování strážců majáků i frekventantů kurzů pro ostatní strážce majáků, kterým Baily sloužil jako tréninkové středisko.
V majáku má Commissioners of Irish Lights malé muzeum, kde si je možné prohlédnout historické artefakty z majáků a majákových lodí. Otevřené je po dohodě s CIL. Malá reportáž z muzea je k vidění zde.

Es gibt ein Leuchtturmmuseum im Baily. Zugänglich nach Absprache mit CIL. Ein paar Bildern sind hier. / There is lighthouse museum in Baily operated by CIL. For visitors open only by appointment by CIL. Short report from museum is here.

Starý domek pro strážce majáku. Nyní v soukromém vlastnictví.
Das alte Hause des Leuchtturmwächters. Jetzt in private Händen. / Old lightkeepers house. Now privately owned.

 

Howth Head Light

Současný maják nahradil původní stavbu, která pocházela z roku 1667 a stála na vrcholu Howth Head. Zbytky tohoto majáku jsou součástí stavby, která na tomto místě stojí.
historie (CZ)

Baily Light ersatzt den originalen Leuchtturm, der am oben am Howth Head war. Er war im Jahre 1667 erbauet. Sehr oft es passierte, dass die Gebäude war mit der Wolken oder dem Nebel verdeckt und man konnte das Licht nicht sehen. / This light replaced the original light which was built atop of Howth Head in 1667. It was cottage-style building. It was replaced due to the fact, that the top of the hill was very often covered by clowds or fog and the light couldn´t been seen.

 

 

 

Irsko (Irland/Ireland)                        Index list