30.4.-2.5.2010 Během své krátké návštěvy Irska jsem se byla podívat v Arklow, kde je majáková loď Skua a lucerna z lodi Albatross 2; dále jsem pokračovala do Wicklow, kde jsem navštívila majáky na Wicklow Head, starý, který je pronajímán k ubytování, i nový, který nadále slouží jako navigační zařízení. V Dublinu jsem se pak ještě vydala k majáku Poolbeg, cestou byly 2 majákové lodě Albatross 2 a Kittiwake 2.
V pátek jsem se byla podívat v Dún Laoghaire v centrále Commissioners of Irish Lights a také jsem se na hřbitově pokoušela najít hrob významného stavitele irských majáků - George Halpina staršího.
V sobotu jsem byla ve městečku Howth a také na prohlídce majáku Baily Lighthouse, který slouží navigaci a také jako helikoptérová základna pro majáky Kish a Rockabill. V jedné z budov je také muzeum CIL, které stojí za prohlídku (není ale běžně otevřené - je nutná dohoda s CIL).
V neděli jsem vyrazila do městečka Drogheda v hrabství Louth, kde jsem si vyfotografovala všechny majáky a pak jela zpět na letiště a domů.

Užitečné linky:
www.aerlingus.com
www.buseireann.ie
www.irishrail.ie

www.irishlandmark.com
 

 

 Cesty (Tours)                                                    Index list