Lt.Nr.: A3602

v provozu od

in betrieb von

established

automatizován

automatisiert

automatad

poloha

position

position

výška

höhe

high

       
15.7.1858- 1992 58°47'N 22m
    3°08'W  
 
výška světla

feuer höhe

elevation

viditelnost

tragweite

nominal range

charakteristika

charakteristik

characteristics

stavitel

Baumeister

engineer

       
35m 22 n.mil Fl W 20s D. & T. Stevenson

 

Původní světlo a otáčecí mechanizmus z majáku Cantick Head. Na majáku byl používán až do jeho automatizace v 80. letech 20. stol. V současné době je zařízení vystaveno ve Scappa Flow Visitor Centre v Lyness (přístav na ostrově Hoy)

Na majáku byla od roku 1913 používána houkačka při mlze. Nyní je zrušena.

 

Ehemaliges Leuchtturmlicht vom Cantick Head Leuchtturm. Benutzt bis der Leuchtturm war automatisiert im 80. Jahren voriges Jahrhundert / Original lighthouse lens and rotating mechanism from Cantick Head light. It was used till the lighthouse automatisation in 1980s. Now is in the Scappa Flow Fisitor Centre in Lyness (Hoy).

 

Přístup: férou z města Houton na ostrov Hoy, z přístavu směrem na Cantick Head. Na majáku je možnost ubytování. Info zde.

Aufreise: mit der Fähre vom Houton nach Hoy, vom Hafen Richtung Cantick Head fahren. Unterkunft möglichkeit - info hier / Acces: by ferry from Houton to Hoy, from harbor take direction to Cantick Head. There is selfcatering accomodation in the keepers house. Info here.

Správce (Operator):

Historie (Historie/history) - ENG

Northern Lighthouse Board

http://www.nlb.org.uk/ourlights/history/cantick.htm http://www.cantickhead.com/

 

Orkney                         Skotsko (Scottland)                    Velká Británie (UK)                       Index list